Házi betűtanuló játék ovisoknak természetes alapanyagokból 🙂 Ráadásképpen a fa újrafelhasznált (bontott lambéria), így nem gerjesztjük tovább az erdőpusztítást sem új faanyag vásárlásával.
Remek felkészítő az iskolába, mert játszva ismerkedhet meg a gyerkőc a betűkkel 🙂
A legcsodásabb benne, hogy a játék kizárólag természetes alapanyagokból készült, így elhasználódás után elbomlik, visszatér a természet körforgásába. Hozzá kell tenni, hogy azt nem tudom, hogy a filctoll és a színesceruza mit tartalmaz. Viszont ezekre gyelőre nincs alternatívám. 🙂 De nincs benne se ragasztó, se műanyag és egyéb vegyi anyagokat sem tartalmaz… 🙂
Ez azért is fontos, mert egyre több kutatás rávilágít arra, hogy például a mikroműanyagoknak milyen komoly egészségügyi kockázatai lehetnek (eredeti publikáció itt olvasható), például átjutnak a vér-agygáton, sejthalált okoznak, stb.
Éppen ezért különösen fontos, hogy minél kevesebb műanyagot termeljünk és minél kevesebb műanyaggal vegyük körbe magunkat, gyerekeinket és a Föld élővilágát se terheljük vele.
Alapanyagok:
Betűk: maradékfából készültek, egy ismerősöm munkahelyén keletkeztek hulladékként, ebből vágtam méretre őket (kb 4 x 4 cm négyzet). Maguk a betűk piropákával vannak beleégetve a fába.
Tároló: kizárólag természetes és újrafelhasznált természetes alapanyagokból készült.
Az alja maradék, újrahasznált fa (egy régi, bontott fenyő lambéria szál újracsiszolva). Az elválasztókat szintén a lambériából vágtam és újrafelhasznált facsapokkal vannak rögzítve az aljhoz. “Ragasztóként” egy kis csirizt (lisz + víz összefőzve) használtam. A tartó oldala pedig magyar héjas vessző, a tetejét magyar, ökológiai tartásban tartott birkák bunájából nemezeltem. Ráadásképp a kistermelői, kézműves gyapjú feldolgozásának is minden részfolyamata itthon történik (a gyapjú mosása, kártolása…)
Rajzok: kézzel rajzoltam és színesceruzával színeztem őket 🙂
Az elkészítés folyamatát a galériában találod: